Jak si připravit jednoduchou, a hlavně zdravou snídani?

Jak všichni víme, snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, protože udržuje tvůj metabolismus nastartovaný a pomáhá ti spalovat kalorie po celý den. Měla by sis každý den dopřát snídani jako král – a na večeři ubrat. Máme pro tebe 4 nápady na jednoduché snídaně, které ti pomohou, abys svůj den perfektně nastartovala, měla spoustu energie, a navíc udělala něco pro své zdraví.

Zdravé palačinky

Kdo by neměl rád palačinky? Já nikoho takového teda neznám. Připrav si ráno jejich zdravou verzi. Nachystej si eden středně velký banán, asi třetinu šálku ovesných vloček a dvě vejce. Všechno hoď do mixéru a pořádně rozmixuj. Následně tuto směs usmaž jako klasické palačinky – a je to! Bez mouky, zdravě a chutně. Palačinky podávej s arašídovým máslem.

Chutná kaše z quinoi

Příprava této kaše je jednodušší, než to vypadá. Budeš potřebovat čtvrt šálku suché quinoi, kterou umyješ pod tekoucí vodou. Přidej k ní jeden šálek mléka a vař 10 až 15 minut za stálého míchání. Pokud je potřeba, klidně přilej více mléka. Jak budeš mít hotovo, tak tuto kaši oslaď polovinou banánu a kokosovým olejem, který přidá kaši krémovou strukturu a extra proteiny, které budeš potřebovat. Pokud chceš, můžeš použít také vanilkový extrakt a skořici, ale to už je samozřejmě na tobě a na tom, jaké chutě máš ráda. Pokud by banán jako sladidlo nestačil, můžeš přisladit stévií. Navrch klidně naskládej jahody či plátky mandlí. Už se ti také sbíhají sliny?

Avokádový toast s chilli

Snadná, rychlá a zdravá snídaně – to je avokádový toast. Ujisti se ale, že vždy používáš žitný chleba, který je mnohem zdravější o méně tučnější než pšeničné pečivo. Nech si tento chléb opéct v topinkovači, mezitím si rozmačkej avokádo, přidej k němu stroužek česneku, jemně posol – a chutnou pomazánku plnou zdravých tuků máš na světě. Pak už jen posyp špetkou chilli, které nastartuje tvůj metabolismus a podpoří hubnutí. Cherry rajčátka jako příloha ti jistě také neublíží.

Jogurt s ovocem a s oříšky

Velmi snadná snídaně, kterou vytvoříš za pár minut. Připrav si kokosový jogurt nebo třeba jakýkoliv jiný bílý jogurt, nejlépe řeckého typu, protože obsahuje minimum tuku a spoustu vlákniny. Dej ho do misky a přidej jakékoli ovoce máš ráda. Nejlepší jsou borůvky a jiné bobulovité ovoce. Navrch zasypej nakrájenými oříšky, nejlépe vlašské či kešu, ale samozřejmě nepražené a nesolené. Přidej také slunečnicová semínka a klidně i goji a chia.

Jaká snídaně se ti nejvíce líbí?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu