Jak se zachovat, pokud se ti kamarádka svěří s tím, že je na holky?

Mnohdy je těžké pro dospívající dívku zorientovat se, zda se jí líbí kluci, nebo holky. Když jí však dojde, že se jí opravdu líbí osoby stejného pohlaví, může mít problém se s tím vyrovnat. Přečti si následující rady, jak se zachovat jako správná kamarádka, pokud se ti s tímto trápením někdo svěří. Tohle může být těžké také pro tebe.

Uvědom si, že přiznání pro ni muselo být velmi těžké

Pokud se ti kamarádka svěří, že s největší pravděpodobností se jí vůbec nelíbí kluci, ale holky, nejprve bys měla docenit její přiznání. Muselo to pro ni být opravdu těžké, svěřit se s tím. Ber to tak, že ti musí opravdu velmi věřit, aby ti to řekla. Řekni jí, jak je statečná a poděkuj jí za to, že má v tebe takovou důvěru. Můžeš ji například podpořit také tím, že jí řekneš, jak jsi na ni hrdá, protože taková věc chtěla opravdu hodně odvahy.

Nikdy její tajemství nevyzraď, pokud sama nebude chtít

Tvá kamarádka, která se ti s tímto svěřila, ti opravdu bezmezně důvěřuje. Nevyzraď její tajemství jen proto, abys byla zajímavá před ostatními. Tímto bys jí velmi ublížila a mohlo by to mít opravdu nepěkné důsledky. Ona by byla velmi smutná, ostatní by si z ní mohli začít dělat legraci nebo ji slovně urážet, a tobě by to bylo nakonec líto. V tom nejhorším případě bys přišla o kamarádku, co tě měla ráda a věřila ti.

Čtěte také: Deni (17): Jsem lesbička a zamilovala jsem se do spolužačky. Její úsměvy jsem si vyložila špatně. Ona mě odmítla.

Neměň své chování

Mnohdy se stává, že k takové kamarádce z ničeho nic trochu změníš postoj, aniž by sis toho sama pořádně všimla. Můžeš se začít chovat odtažitě, protože se budeš bát, aby se nezamilovala právě do tebe. Nezapomeň však, že to je pořád ta stejná holka, jakou byla před tím, jen znáš její tajemství, o kterém jsi dříve nevěděla. Neboj se, že na tebe najednou začne něco zkoušet nebo se do tebe zamiluje. Věř, že budete pořád přítelkyně, a pro ni se ve vašem vztahu nic nezměnilo.

Je obtížné sdílet takové tajemství, ale mysli hlavně na tvou kamarádku, která v této době potřebuje hlavně někoho, kdo ji pochopí a podrží.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu