Jak se nosí květinové šaty. Inspirujte se třemi outfity

Jelikož nám léto klepe na dveře, je třeba oživit své šatníky, do nichž je třeba vnést trochu letní svěžesti. Pod pojmem „letní svěžest“ chápejme šaty různých střihů, které jsou pro léto typické. Jaké šaty se budou nosit zejména letos? Za zmínku stojí šaty se špagetovými ramínky, které nejsou určeny jen na společenské události, jak si drtivá většina lidí myslí. Dalším hitem v dámském módním světě jsou šaty z džínoviny, které tímto hlasí svůj velký návrat. A nesmíme zapomenout ani na retro květinové šaty, které se taktéž opětovaně vrátily do módy.

Retro styl je něco, co je nyní velice populární. Moderní plavky nesou retro motiv v podobě puntíků, na pulty obchodů se vrací staré známé zvonové džíny nebo ledvinky, které se nosily ve zlatých osmdesátkách. V sedmdesátých až devadesátých letech se také hojně nosily květinové šaty, které měly velké výstřihy do V a které se zároveň zapínaly na knoflíky, jež byly našity vepředu a sahaly až dolů k lemu šatů. Kdo by to byl řekl, že tento usedlý módní kousek se opět vrátí do módy.

Květinové retro šaty jsou aktuálně opět v módě. Obvykle mají skleslá ramena a zapínají se na knoflíky našité vepředu. I když se mnohým ženám tento retro hit líbí, nevědí, jak jej kombinovat. S tím ostatně poradíme.

Outfit v retro duchu

Jelikož jsou retro květinové šaty dlouhé až pod kolena, vyplatí se k nim zvolit retro obuv v podobě lodiček s nízkým podpatkem a výkrojem do V. Takové lodičky lze dnes koupit v semišovém provedení. K tomu dodejte jen listonočku a jemný řetízek na krk.

Outfit na svatbu

Květinové retro šaty se hodí mimochodem i na svatbu. Jen si k nim vezměte sandálky na tlustém podpatku, do rukou zvolte menší psaníčko a do uší připněte výrazné náušnice.

Outfit na první rande

Chcete drahou polovičku na rande oslnit? Vezměte si květinové šaty, které doplníte o vysoké kozačky sahající nad kolena. K tomu kabelku přes rameno nebo batůžek a kruhové náušnice do uší.

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu