Jak se na podzim jednoduše vyhneš nachlazení?

Počasí často bývá na podzim takové, že se nám ani nechce z domu ven. I když se ti ale nechce vůbec nic, stále je tady spousta aktivit, které se vyplatí provozovat. Podívej se na přehled tipů, které ti pomohou vyhnout se nepříjemnému nachlazení.

Klasika, kterou dnes slyšíme ze všech stran

O umývání rukou se toho v poslední době namluvilo až dost. My jen přidáváme, že hygiena rukou je na pořadu dne po celý rok, obzvláště pak v chladných měsících. Opláchnout důkladně vodou, používat antibakteriální gel, prostě cokoliv. Už i malé děti to vědí, a to s písničkou Mira Jaroše Čisté Rúčky.

Oblečení měj po ruce

Ráno bývá velmi chladno a odpoledne je příjemně? To je typický znak podzimu. I když ale jdeš ven v odpoledních hodinách, kdy je parádně, vždy si s sebou vezmi bundu a něco na hlavu. Až se budeš později vracet, už tak příjemné teplo nebude. Správné oblečení dokáže minimalizovat prochladnutí.

Pohoda má velký vliv na imunitu

Imunitní systém ovlivňuje i psychická zátěž. Proto je dobré, aby ses učila meditační techniky a dokázala si pomoci od nepříjemných situací, které všichni během života prožíváme. Někomu pomáhá skvělá hudba, někdo má raději klidné posezení s meditační melodií. Zbytečně se trápit nikomu na zdraví nepřidává.

Spánek zajistí pevný obranný štít

Úloha spánku v našem životě je ještě mnohem větší, než se běžně lidé domnívají. Jsi zvyklá si do noci číst na telefonu zajímavosti? Možná bys měla svůj postoj přehodnotit a udělat něco pro svůj organismus. Imunitu si přeci přejeme udržet všichni.

Tři kila smíchu

Kdyby se dala veselá nálada a smích obecně nakupovat v obchoďáku, každý bychom zdravím překypovali. Jelikož se ale zatím toto zboží na pultech neobjeví, je na nás, abychom si ho vyrobili. Pusť si legrační videa, udělej na sebe bláznivé obličeje do zrcadla nebo si s kámoškou udělejte bláznivou chvilku. Tvá imunita ti poděkuje.

Pohyb, madam!

Pohyb je pro naše tělo nezbytně nutný. Právě při něm se dává do chodu střevní peristaltika, která zajišťuje správné fungování střev. A ve střevech se vytváří naprostá většina naší imunity. Kdo si přeje být celý rok v pohodě? Tak šup z gauče a začni se hýbat. Stačí každodenní procházka kolem bloku, když bude dobré počasí. Můžeš si i zaběhat nebo vyběhnout schody.

Co si dneska dáme?

Jak už jsme zmiňovali, imunita se tvoří ve střevech. A těžko bude pevná, když se budeme živit nesprávně. Jaký je klíč k úspěchu? Hromada lokální zeleniny. Tou se můžeš obložit kdykoliv tě přepadne chuť na něco dobrého. Hodí se i různé oříšky a nějaké to ovoce.

Máš v plánu zůstat po celý čas chladného počasí zdravá? Obklop se dobrou náladou a nic si nedělej ze škarohlídů, kteří ti do života nic hezkého nepřinesou. Dodržuj hygienu a dej se do pohody.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT