Jak se láska na střední škole liší od vztahů mezi dospělými

Na střední škole každá sníme o tom, že se zamilujeme a odmaturujeme vedle své životní lásky. Dospělí také sní o tom, že se zamilují a vezmu i láskou svého života. Zatímco většina spolužáků neplánuje, že budou vztahy na střední škole vážné, někteří se nechají pohltit pocity a emocemi své lásky. Láska, kterou cítíš, je skutečná v kterékoli části tvého života, priority jsou ale jiné.

Láska je komplikovaná věc. Na střední škole většina vztahů netrvá dlouho. Ale v dospělosti se většinu času budeš snažit, aby tyto vztahy vydržely. Láska je skutečná bez ohledu na to, co se děje. Ale existují rozdíly v závislosti na životní etapě, kterou právě procházíš.

Láska na střední škole

Na střední škole máš hned několik vlastních priorit. Známky, sport, příprava na vysokou školu, rodina a tak dále. Většina vztahů se odehrává ve školní atmosféře, což usnadňuje získání společného času. To ale neznamená, že by tvůj kluk měl být vaší prioritou číslo jedna. Vaše budoucnost může, ale nemusí zahrnovat zrovna tohoto kluka.

Vaše láska k této osobě je nepopiratelná. S jistotou si můžete naplánovat svou budoucnost. Oba se můžete přihlásit na stejnou školu. Můžete si vybrat stejnou kariérní cestu. Mohli byste se dokonce přestěhovat do jiného města společně. Ale v okamžiku, kdy se vaše životní cíle změní nebo v okamžiku, kdy se nedostanete na stejnou školu budete muset učinit velmi těžké rozhodnutí. Vaše láska může být dostatečně silná, aby vás držela pohromadě. Nebo možná ne.

Nepřehlédněte: Beata (15): Platonická láska mi zničila pohled na další kluky. Kterého z nich si vybrat?

Priority jsou jednou z nejtěžších věcí, které musíš v tomto čase zjistit. Ale na střední škole by tvou prioritou měla být právě tvá budoucnost. Jakkoli to může být těžké, tvoje představa budoucnost se může lišit od představy tvého kluka.

Láska v dospělosti

Až budeš dospělá, budeš mít stále mnoho dalších priorit. Mnoho z tvých velkých životních rozhodnutí však již bylo učiněno. Jsi buď na vysoké škole, nebo se věnuješ své kariéře. Pravděpodobně ses už odstěhovala z domu mámy a táty. Teď už máš ve svém životě čas na opravdový vztah. Jakmile jste totiž s partnerem dostatečně zralí, zvládnete pohodu dvou lidí.

Jakmile budete mít vztah jako dospělí, musíte přemýšlet o mnoha věcech. Vaše budoucnost, finance, kariéra a podobně. A jako dospělí začnete přemýšlet o dětech, domě, penězích. A jakmile zajistíte svou kariéru a vzdělání, máte prostor pro plánování své budoucnosti s někým jiným. Toto je bod v životě, kdy nechceš zůstat sama.

Čtěte také: Láska je jako droga. Měj otevřené oči a nechvátej.

U kluků je jejich raná dospělost začátkem kariéry, manželství, dětí a tak dále. Nám, holkám, začínají biologické hodiny začínají říkat, abychom měly děti. Dospělé vztahy obvykle trvají déle, jsou vážnější a je zde více plánování do budoucna. Pro teenagery jsou vztahy spíše pro zábavu.

Jako dospělí budete častěji potřebovat společnost a dlouhodobé partnerství. V naší přirozenosti je toužit po společnosti. Ale v dnešní době je láska zábavná. Musí to však být také realistické. Tvůj kluk ze střední je někdo, koho velmi miluješ. Ale každá životní etapa má své priority. Vždy je však třeba mít na paměti jednu věc. Milovat…

Láska je jednou z nejkrásnějších věcí, které kdy pocítíš. Někdy to může být bolestivé, dokonce nesnesitelné. Ale láska tam bude vždy.

Láska se vždy uzdraví. Láska si tě najde. Láska může někdy bolet. Láska může odejít. Jednoho dne však najdeš lásku, kterou si zasloužíš.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT