Jak přežít distanční výuku? Máme pro tebe 5 tipů

Opatření proti šíření čínského viru se stále mění a budeme si muset na nějakou dobu zvyknout, že se výuka ve školách změní. Sice je to nepříjemné, ale věříme, že za nedlouho se podaří vše podchytit a budeme se opět moci vrátit k běžnému životu.

Máme pro tebe 5 užitečných tipů, se kterými pobyt doma zvládneš v pohodě.

Dej si budík včas

Škola sice začíná v předem určený čas a ty nepotřebuješ žádný prostor pro dojíždění nebo docházení, ale i tak se nevyplácí vstávat na poslední chvíli. Vždy se může vyskytnout nějaký neočekávaný problém s technikou nebo s připojením k internetu – a ty pak musíš řešit nepříjemnosti, které teď nikdo nepotřebuje zažívat. Ani rodiče, ani ty, ani učitelé nepotřebují další potíže. Dej si budík alespoň půl hodinu před tím, než začne výuka, a dopřej si čas vše v klidu nachystat.

Oblékání tě bude bavit

Zůstat doma v pyžamu třeba celý den je legrace možná prvních pár dnů. Poté už je to spíš ukázka osobní lenosti a toho, že na sobě nechceš nijak pracovat. Aby ses naučila být krásně oblečená ne kvůli ostatním, ale kvůli sebe, považuj i den s distanční výukou jako skvělý způsob, jak si před začátkem školy nachystat skvělý účes a vyladit si svůj zevnějšek k dokonalosti. Je přeci jedno, že momentálně nikam nejdeš. To, co si dnes vyzkoušíš obléci, použiješ zase příště.

Jíst ano, cpát se ne

Internetem koluje mnoho vtípků o tom, jak budou lidé vypadat, až celosvětové potíže s virem skončí. Mnoho lidí se bude doslova válet jako koule, protože svůj volný čas věnovali jídlu. Samozřejmě je potřeba jíst, ale rozhodně ne se přecpávat. Raději věnuj pozornost dostatečnému pitnému režimu a místo sladkostí se třeba zásob vodou s plátky citrónu – ta dokáže dělat s naším organismem dokonalé divy!

Hledej nové podněty

Během pobytu doma lehce ztrácíme motivaci. Samozřejmě stále máme povinnost si do hlavy nasoukat hromady učiva, ale to není jediná věc, co k životu potřebujeme. Snaž se sama sebe motivovat, aby ses během doby, kdy nemůžeš dělat vše jako obvykle, naučila něco užitečného. Věnuj se studiu cizího jazyka, nauč se dělat scrapbook, zdokonal se v programovacím jazyce, začni šít na šicím stroji nebo se třeba začni věnovat pomoci zvířecímu útulku ve tvém okolí, kterému můžeš pomáhat s online propagací. Dělej cokoliv, co tě posune dál.

Dělat chyby je OK

V tomhle zvláštním období je toho spoustu nového nejen pro tebe, ale i pro rodiče a učitele. Nemusíš zrovna šílet, když se někomu z učitelů nedaří hned vychytat technické potíže. I oni se toho musí naučit mnoho nového. Za chyby se přestaň obviňovat a využij je ke svému zlepšení.

Výuka na dálku vyzkouší, jakou máš sebedisciplínu. Dodej si odvahu a dopřej si být skvělá a pracovat na sobě.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu