Jak poznáš opravdovou kamarádku?

Přátelství mezi holkami je krásná věc, pokud je dobré. Jste si v něm rovnocenné a netrápíte jedna druhou. Rozloučení s kamarádkou je vždy bolestivé, hodně jste spolu prožily a sdílíte svá tajemství. Jak ale poznat, že vaše kamarádství je opravdu pravé a není falešné?  Odpověz si nejprve na následující body.

Kdy se nejedná o úplný konec přátelství

Přátelství s kamarádkou, stejně jako láska, může jednou skončit. Důvody bývají různé. Můžeš se s rodiči odstěhovat do jiného města nebo po skončení základní školy jdete každá na jinou střední školu a vaše cesty se začnou rozcházet. Tohle nemusí být definitivní konec přátelství, ale pouze jeho pauza a jednoho krásného dne se vaše cesty opět setkají a stanou se z vás zase dobré přítelkyně, které s odstupem času budou vzpomínat na společně prožité okamžiky.

Nepřehlédněte: Co dělat, když se zamiluješ do bratra své nejlepší kamarádky?

Některé kamarádské prohřešky se neodpouštějí

Konec přátelství může mít ovšem také dramatičtější průběh. Vaše kamarádství, o kterém sis myslela, že je až za hrob, dostane obrovské trhliny, pokud zjistíš, že tě kamarádka za zády pomlouvá, nebo se točí kolem tvého kluka. Toto je obrovská zrada, která v kamarádství nemá co dělat. Takovou osobu raději vyškrtni ze svého života. Nejprve si však přečti seznam, který ti poradí, kdo je tvoje skutečná kamarádka a kdo ne.

Pravá kamarádka

  1. S pravou kamarádkou se cítíš sebevědomě, podporuje tě a neshazuje tě.
  2. Dokáže uznat, že jsi v něčem dobrá.
  3. Řekne ti všechno narovinu. Jste kamarádky, proto ti nemaže med kolem pusy. Kdo jiný by tě měl upozornit na něco, co děláš špatně, když ne ona.
  4. Ví o tobě všechno, ale nesoudí tě a nešíří nic dál do světa.
  5. Odpustí ti, i když jsi jí udělala něco škaredého a lituješ toho.

Falešná kamarádka

  1. Zajímá se pouze sama o sebe, chce od tebe slyšet jen chválu na její osobu. Jak se daří tobě, ji nezajímá.
  2. Tvoje tajemství, které jsi svěřila pouze jí, rozhlásila všem okolo a ještě se tím dobře baví.
  3. Neustále se nad tebe povyšuje. Jak je krásnější, chytřejší, ve sportu lepší. Pozor!!! Snaží se tě ovládat.
  4. Nikdy nemá čas, pokud ji potřebuješ.
  5. Před tvým klukem a ostatními přáteli o tobě nemluví pěkně.

Pokud váháš, jestli tvá kamarádka je dobrá, nebo ne, odpověz si na všechny body poctivě. Někdy prostě nastane čas ji bez zbytečných hádek opustit a začít se bavit s někým jiným. Předejdeš tak dalšímu zbytečnému zklamání.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT