Jak posílit imunitní systém?

Nejen v zimě nás mohou napadnout viry a bakterie, nejen v zimě nás může skolit nejedna nepříjemná nemoc. I během teplých ročních období můžeme ležet v posteli s chřipkou nebo angínou. Nedovolte to a posilujte pravidelně svůj imunitní systém, který bude tak úspěšně odolávat napadením virů a bakterií.

Imunitní systém je během letošního jara velice těžce zkoušen. Teploty se mění jako na běžícím pásu, jednou je teplo, podruhé zase sněží. Extrémní změny počasí nemají dobrý dopad na lidské zdraví, imunita je během takto rychle se měnícího počasí zkoušena. Posilte ji, máme několik tipů a rad, jak na to.

Začněte se otužovat

O tom, že otužování je dobré pro naše zdraví, to jste jistě už slyšeli. Není to žádná fáma, je to holý fakt, proto se otužovat začněte. Upozorňujeme ale na to, že s otužováním se musí začínat postupně. Nezpůsobujte tělu obrovský šok hned ze začátku, nemuselo by se z šoku dlouhou dobu dostat. Raději začněte postupným ochlazováním vody ve sprše nebo začněte plavat v nevyhřívaných bazénech.

Doplňte hladinu vitaminu C

Pokud chcete posílit imunitní systém, bez vitaminu C to opravdu nepůjde, proto doplňte jeho hladinu. Vitamin C je možné konzumovat jak v doplňcích stravy, tak v ovoci, zelenině a jiných druzích potravin. Doporučujeme se zaměřit hlavně na citrusy, které obsahují vitaminu C opravdu mnoho. Svůj den třeba začínejte vodou s citronem, kávu raději dejte stranou, jelikož vás dehydratuje.

Nepodceňujte pitný režim

Věděli jste, že pitný režim napomáhá k detoxikaci organismu? Voda z těla dostane všechny škodlivé látky, proto nezapomínejte pít. Obecně platí, že vypít se mají dva až tři litry vody. Nepijte žádné alkoholické nápoje, odpusťte si i zmiňovanou kávu a také bublinkové, sladké šťávy. Pijte buď klasickou vodu z kohoutku, kterou si můžete vylepšit citronem nebo okurkou, případně je vhodné pít bylinkové čaje.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT