Jak netradičně pěstovat pokojové rostliny. Inspirujte se!

Pokojové rostliny patří do každé domácnosti, o tom není pochyb ani sporu. Dokážou každou domácnost krásně oživit, zútulnit, navíc fungují jako čistička vzduchu. Ano, pokojové rostliny opravdu fungují jako čistička vzduchu, dokážou ze vzduchu interiéru dostat škodliviny, dokonce snižují vlhkost v místnosti. Mnozí lidé však nechtějí pokojové rostliny pěstovat tak, jak je všichni pěstují. Chtějí svůj interiér opravdu vyplnit živými, vkusnými rostlinami, ale chtějí je pěstovat jinak. Pokud k těmto lidem patříte, přinášíme vám inspiraci na jedinečné až zvláštní pěstování pokojovek.

Pokojové rostliny rozhodně nemusíte pěstovat tak, že je nasadíte do květináče a necháte je na okenním parapetu. Můžete je pěstovat jinak zvláštně a jedinečně. Přinášíme vám tipy na několik zvláštních způsobů pěstování, které oceníte vědět a znát.

Kokedama v mechové kouli

Znáte způsob pěstování v mechové kouli? Pochází z Japonska. Jedná se o způsob pěstování rostliny zvané kokedama, což  je rostlina v kulatém obalu, která je obalená mechem. Pěstuje se tak, že se jen zavěsí na strop. Kokedama vznikla z bonsaje a je nenáročná na pěstování. Podobně však můžete pěstovat i jiné rostliny. Obal z mechu milují hlavně vlhomilné rostliny, jejich substrát ostatně drží i velice dobře pohromadě. Pokud se vám tedy pěstování v mechové kouli líbí, pěstujte tak třeba asparagus nebo ledviník.

Pěstování ve skleněném aeráriu

Rozhodli jste se pěstovat rostliny jinak, ale nevíte jak? Co třeba pěstovat rostliny ve skleněném aeráriu? Pod slovem „aerárium“ si představte závěsnou, skleněnou nádobu, která je ideální pro dekorování a pro pěstování pokojových rostlin. Do takové skleněné nádoby, kterou si koupíte v jakékoli velikosti, si můžete zasadit naprosto cokoli vás napadne. Můžete si do nádoby zasadit rostlinu do klasické zeminy nebo si do ní můžete naaranžovat kaktusy s trochou zeminy, které krásně schováte do písečné mini pouště.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT