Jak kombinovat barvy v oblékání – někdy je to vážně věda

Známe to asi všechny, ve skříni máme tolik kousků oblečení, a přesto se nedokážeme rozhodnout co si vzít na sebe. Zkombinovat k sobě vhodné barvy může být někdy oříšek. Pokud v tom také někdy tápete, dejte na následující rady a nikdy už vedle nešlápnete.

Jedna barva, více odstínů

Říkáte si občas, že problém vyřešíte nejlíp tak, že se zahalíte od hlavy až k patě do jedné barvy? Jenže není barva jako barva. Jedna barva má totiž hned několik odstínů a v tom je potíž. Nejvíc neplechy umí nadělat barva černá. I když se zdá, že právě černá se kombinuje nejlépe – opak je pravdou. Pokud si na sebe vezmete novou krásně černou halenku a doplníte ji o černé, ale už starší a seprané džíny – efekt může být nehezký.

Proto pokud volíte černou, dbejte na to, že každý kousek oblečení bude ve stejném odstínu černé. Mnohem lepší je kombinovat syté barvy se světlejšími. Tak například taková tmavě zelená doplněná o světlý svěží odstín může udělat hodně parády. Nebo tmavě žlutá doplněná o výraznou světlou žlutou jakou má pampeliška. Volete tedy klidně dvě stejné barvy, které k sobě ladí, a přitom budete nepřehlédnutelná.

Dvě barvy, které k sobě pasují

Sladit dvě barvy dohromady taky nemusí být tak těžké. Vždy si zvolte jednu barvu, která bude celému outfitu dominovat. Nejlépe uděláte, když tato barva bude ladit s vašimi vlasy nebo barvou očí. V tom případě máte skvělý základ, který stačí jen o něco malinko vylepšit drobnými detaily a doplňky v barvě druhé. Doplňky by měly být voleny vždy ve stejné barvě – základ je, že boty mají ladit ke kabelce. Co se týče dvoubarevných kombinací, držte se osvědčených parťáků – černá a bílá, zelená a oranžová, modrá a žlutá, šedá a fialová, hnědá a zlatá, tyrkysová a růžová. Hlavně se v dané kombinaci musíte cítit vy osobně dobře.

Tři barvy a dost

Pokud milujete barvy, určitě se občas nadchnete do více barevných kombinací, které už ale je mnohem těžší dát dohromady tak, abyste nevypadaly, že jste utekly od cirkusáků. Základem je opět jedna dominantní barva, další dvě barvy už by měly být v outfitu obsaženy podstatně méně. Taková modrá barva doplněná o červenou a bílou vypadá skvěle a hodí se pro vytvoření každého letního modelu. Podobné kombinace můžete vytvořit i z jiných barev, důležité je, aby tyto barvy k sobě skutečně pasovaly. Pokud stojíte před zrcadlem a nejste si jistí, raději jednu barvu uberte.

Nejdůležitější je, cítit se vždy skvěle. Klidně popusťte uzdu své fantazii a se svým oblečením se vyhrajte – vždy, ale buďte soudná a zbytečně se nepouštějte do velkých experimentů.

 

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT