Jak doma vyčistit plátěné tenisky?

S příchozími teplými měsíci opět vytahujeme oblíbené plátěné tenisky, které jsou na léto jako stvořené. Plátěné tenisky jsou velkým hitem už dlouhá léta, jedná se o nepostradatelný kousek, který si musí zamilovat opravdu každý, a to už jen proto, že je lze kombinovat naprosto s čímkoli.

Sice plátěné tenisky dnes koupíte i za pár stovek, ale komu se chce stále kupovat nová a nová obuv, když si lze i zašpiněné boty hravě vyčistit. Že nevíte, jak takové plátěné tenisky vyčistit? Poradíme! Nemusíte si každý měsíc či po každém dešti kupovat nové plátěné tenisky, dejte na nás a opět je budete mít jako nové, ať už je zašpinilo cokoli.

Co budete potřebovat?

  • jedlá soda
  • starý zubní kartáček
  • Jelen na ruční praní

Jak vyčistit plátěné tenisky

Plátěné tenisky jsou často bílé, špína na nich jde tedy opravdu hned vidět. Doporučujeme však sáhnout po jedlé sodě, která jakékoli plátěné tenisky vyčistí. Ať už to jsou plátěné tenisky značky Converse nebo to jsou skutečně tenisky za pár stovek, jedlá soda vyčistí jakékoli modely. Dodá jim ztracenou bělost a všechnu špínu odstraní.

Postup při čištění plátěných tenisek je snadný. Stačí, když si plátěné tenisky navlhčíte, poprášíte jedlou sodou a zašpiněné místo starým zubním kartáčkem pořádně vydrhnete. Zubní kartáček se dostane do všech lemů, je to skvělý pomocník.

Až budete mít boty vyčištěné, doporučujeme je nechat schnout na sluníčku, které trochu s bělením pomůže. Až uschnou, jedlou sodu z bot vyklepejte, může se totiž stát, že na botách zůstala.

Když jsou tenisky hodně zašpiněné

Pokud jste šlapali do každé kaluže, kterou jste potkali, boty mohou být zašpiněné více. S tím si poradí Jelen na ruční praní, což je geniální odstraňovač skvrn. Špinavé šmouhy s jeho pomocí a s pomocí zubního kartáčku snadno odstraníte, tenisky pak jen opláchnete pod tekoucí vodou.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT