Hurá! Je čas na podzimní výzdobu pokoje

Podzim je krásný pro své barvy a vůně. Jeho kouzlo si můžeš vychutnat i ve svém pokoji. Stačí, když si z venku doneseš pár užitečných surovin. Tvůj pokojíček se prozáří barvami podzimu a rozehraje symfonii plnou pohody.

Je libo něco na dveře?

Máš na svých dveřích už vyrobenou svou vlastní jmenovku, nebo je tam ještě prostor pro ozdoby? Jestli se ti tam ještě vejde něco parádního, vyrob si vlastní podzimní věneček na dveře. Variant se nabízí celá spousta, je jen na tobě, do čeho se pustíš.

Můžeš zkusit naprosto jednoduchý papírový věneček, na něhož nalepíš spadané listy, které si po dobu jednoho dne necháš vylisovat v knížce. Místo věnečku se klidně pusť i do tvaru veselého ježka, co bude mít místo bodlin právě překrásně nachystané listy.

Pomocí klacíků si můžeš vyrobit i základ na přírodní věneček.

  1. Klacíky uvaž silným provázkem do tvaru kruhu a dej se do zdobení. Co že to bude na tvém věnci? Záleží jen na tvé tvořivosti, čím si své dveře do pokojíku vyzdobíš.
  2. Můžeš zkusit třeba kaštany, žaludy nebo třeba vyloupané slupky od vlašských oříšků, které za pomoci tavné pistole připevníš k základu věnečku.
  3. Barvu ti přidají sušené slaměnky nebo umělé slunečnice.

Tuhle girlandu jen tak někdo nemá!

Je libo pořádně velkou obloukovitě zavěšenou výzdobu z podzimního listí? Samozřejmě, to je ta správná paráda pro podzimní pokojíček! Až ji zavěsíš, můžeš si navíc okolí ní omotat závěsný světelný řetěz a užít si tak její krásu i v podvečer. Jak ji vytvoříš?

  1. Vezmi si kus pevného provázku nebo třeba ozdobnou textilní stužku, a navlékni ji na velkou jehlu.
  2. Teď už zbývá jen přinést z venku pořádný nášup barevného podzimního listí.
  3. Nemáš jehlu? Postačí, když lístky budeš propichovat třeba špejlí.
  4. Tímto kreativním počinem se vydáváš do světa podzimní harmonie a snění. Vítej v krásném prostředí pro víly!

Zvířátka tady nesmí chybět!

Pamatuješ si ještě, jak jsi jako malá holka vyráběla z žaludů nebo kaštanů a špejlí drobná zvířátka? Přesně na tento zvyk si nyní vzpomeň a zkus vytvořit něco, co jsi měla ráda jako malá. Pořádně se vyblbni a novými zvířátky vyzdob třeba celý parapet! Které zvířátko se ti povede? Že by jelen, housenka nebo třeba ježek? Budeš v té nejlepší podzimní společnosti.

Čajový dýchánek

Podzimní výzdoba se ale nehodí jen pro vytváření krásného pokoje, je skvělý tip i pro prostření stolu. Když si nachystáš několik ubrousků a pokladeš na ně přírodniny, můžeš pro rodinu nebo kamarády uspořádat čajový dýchánek. Z přírody si dones kromě žaludů a listí třeba taky mech nebo kousky kůry.

Posledním tipem je pelíšek pro elektrickou svíčku. Ten si vytvoříš třeba z pestrobarevného spadaného listí nebo klidně z vyloupané kukuřice.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT