Diana (15): Z domácí karantény šílím. Myslela jsem, že na mě můj přítel zapomene, ale krásně mě překvapil

Sedět doma se nechce nikomu. Ani Dianě ne, jenže její rodiče rozhodli, že po dobu karantény se nebude stýkat ani na chvíli se svými kamarády a přítelem. Musí sedět doma a štve jí to. Její přítel píše čím dál tím méně, a Diana se bojí, že na ni za chvíli zapomene nadobro. Ten ji však místo toho dal důkaz lásky.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Před karanténou bylo všechno fajn

Diana a Kamil spolu chodili krátce. Jejich vztah se však ubíral tím nejlepším možným směrem. Skvěle si rozuměli a doplňovali se. Oba do sebe byli navzájem zamilovaní až po uši. Stýkali se skoro každý den, a když se neviděli, připadalo jim to jako celá věčnost. Plánovali si, co budou dělat, až se venku oteplí a nebudou muset být zavření doma nebo v obchodním domě, tak jako celou zimu.

Karanténa přišla nečekaně

Nikdo z nich však netušil, že bude nakonec všechno jinak. Když jim zavřeli jejich školu, bylo ještě relativně všechno fajn. Dokonce byli oba rádi, protože najednou na sebe měli více času. Venku začalo být přijatelné počasí, takže občas si šli, sednou do parku. Když se však jednoho dne probudili, zjistili, že už nemůžou. Stát zavřel obchody a uvalil karanténu na celou Českou republiku.

Maminka zakázala Dianě vycházet z domu

Pořád se však mohli stýkat na krátké procházky venku. Tak to alespoň pochopila Diana a Kamil. Nepočítala však se svou mámou. Ta jí zakázala jakýkoliv styk s kýmkoliv. Diana a její rodiče žili s babičkou, která měla skoro 80 let, proto máma rozhodla, že ven bude chodit pouze táta, který také chodil do práce, a ostatní se z domu nehnou, aby hlavně neohrozili jejich milovanou babičku.

Diana byla nešťastná, že nemůže vídat svou lásku

Diana chápala, že maminka nechce ohrozit babičku, ale zároveň jí to přišlo hrozně nespravedlivé. Chtěla se vídat se svou láskou. Ze začátku si spolu hodně psali, ale teď Dianě přišlo, že na ni začal postupně zapomínat. Psal jí čím dál tím méně. Když se ho na to zeptala, tak jen napsal, že ji má rád pořád stejně, ale psaní ho prostě nebaví, a tak čeká, až karanténa pomine. Diana tomu ale nevěřila a bála se, že se s ní Kamil rozejde.

Překvapení, které nečekala

Diana byla nešťastná. Doléhalo na ni to, že nemůže opustit byt. Začala mít z toho ponorku. A každým dnem čekala, že to Kamil ukončí. Jednoho dne ji přišla zpráva od Kamila, aby se podívala za dveře. Když je otevřela, byl tam krásný plyšový medvěd a čokoládové bonbóny. Vzkaz, který u toho byl přiložený, byl stručný. „Pořád tě miluju, a počkám na tebe. Kamil.“ V ten moment byla Diana nejšťastnější na celém světě a o Kamilově lásce už nepochybovala.

Teď už jen oba čekají, až to všechno skončí. Nepíšou si často, ale Diana ví, že na ni tam venku někdo čeká, a to jí vlévá novou energii do žil.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT