Co to znamená, když ti tvůj kluk políbí ruku?

Kdysi bylo zcela běžné, že se dámám líbaly ruce, hlavně při pozdravu. Dnes se to však už nedělá – a tobě to může připadat dost zvláštní, když to udělá tvůj přítel tobě. Přesto je to považováno za jedno z intimních znamení, aby ti romanticky sdělil, že tě má rád. Jeho vyznání bys neměla rozhodně brát na lehkou váhu.

Trocha historie o líbání ruky

Nikdo přesně netuší, odkud vzniklo právě líbání žen na ruku. Kdysi to bylo tak běžné, že se tím nikdo ani nezabýval – a nejčastějším jevem to bylo právě u nás v Evropě. Jedním z pradávných příběhů o políbení ruky sahá do 8. století, kdy král Priam políbil ruku Achillovi, a požádal ho o tělo svého mrtvého syna.

Ruce si líbaly i dámy

V bližší minulosti se líbáním ruky zdravily dámy z vyšších kruhů. Opravdový polibek však neproběhl. Vždy to byl jen náznak a muž se ženiny ruky ústy nikdy nedotkl.

Políbení ruky má mnoho významů

V dnešní době význam políbení ruky závisí na tom, v jakém je to kontextu. Vesměs toto gesto už můžeš vidět tak maximálně ve Vídeňské státní opeře nebo ve filmu – a je bráno za velmi uctivý pozdrav. Pokud jde přímo o tebe, někdy ti ruku ze srandy políbí i tvá kamarádka nebo nějaký staromódní člen tvé rodiny. Toto však vůbec nesouvisí s tím, když ti ruku políbí právě tvůj přítel. To je naprosto jiná káva.

Nepřehlédněte: Polibek na čelo má mnoho významů. Prozradíme ti je.

Co to znamená, když ti políbí ruku tvůj kluk

Svého kluka zbožňuješ, ale když ti políbí ruku právě on, může tě to šokovat a vyvést z míry. Vůbec se neděs. Není ani staromódní, ani si z tebe nedělá legraci. Z jeho strany je to obrovsky romantické gesto. Dává ti tím najevo, jak moc tě má rád a váží si tě. U něj si můžeš být zcela jistá, že váš vztah bere naprosto vážně a seriózně. Užij si toto gesto lásky, které patří k největším projevům jeho náklonnosti.

Pokud jsi narazila na kluka, který ti líbá ruce, drž se ho, protože to s tebou myslí naprosto upřímně a čistě.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu