Co to znamená, když ti někdo říká „bejby“?

Několik týdnů jsi čekala, že si konečně dáš rande s klukem svých snů. Nakonec to přišlo – a ty jsi s ním zažila několik krásných dnů. Jednoho dne tě však z ničeho nic osloví „bejby“. Ne miláčku, ani sluníčko, ale jednoduše ti v překladu řekne dítě. Vůbec se toho neděs. Nic zlého to není, a má to jen jeden kladný význam.

Proč se lidi mezi sebou nazývají „bejby“

Toto označení se používá prakticky jen v případě, pokud někomu na tobě zaleží. Vyjadřuje tak lásku, kterou k tobě cítí. Do tohoto slova dostane víc citů, než kdyby tě oslovil jménem. Má to stejný význam jako miláčku, nebo zlatíčko, jenže tyto dvě slova jsou ohrané a používá je snad každý. Tvůj kluk chtěl být jen trochu originálnější a tak zvolil slovíčko „bejby“, i když to v překladu znamená dítě. Má tě prostě rád.

Mezi slovy „bejb“ a „bejby“ je rozdíl

Někdy se můžeš setkat také s oslovením „bejb“. Je to v podstatě to samé, ale jeden nepatrný rozdíl v tom je. „Bejb“ tvůj kluk bude nejspíš používat jen před ostatními. Důvod je jednoduchý. Oslovení „bejby“ je přece jen trochu intimnější, a tak si ho tvůj miláček bude chtít nechat jen pro vás dva. Samozřejmě záleží na tvém příteli, na jaké oslovení se v danou chvíli nejvíce cítí a co je pro něj pohodlnější.

Nepřehlédněte: Je líbání někoho jiného, než tvého kluka podvádění?

Nezoufej, pokud ti tak neříká ani v soukromí

Tvůj přítel nemusí být zastáncem intimních oslovení a po celou dobu vašeho vztahu ti může říkat pouze křestním jménem. Vůbec si z toho nedělej těžkou hlavu. Neznamená to, že by tě měl méně rád a ty buď hrdá na to, že spolu chodíte. Je pořád lepší, aby takto neoslovoval ani tebe, než aby slovo „bejby“ použil také pro každou kamarádku, kterou v danou chvíli potká. Někteří kluci to tak mají ve zvyku, aby si nepletli jména holek.

Pokud ti tohle oslovení nevyhovuje, ničeho se neboj a svému klukovi to řekni na rovinu. Můžete se například společně domluvit na jiném oslovení.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT