Co si nesmíte zapomenout zabalit na dovolenou?

Léto – tak oblíbené roční období! Mluvíme o době dovolených, radosti, vodních radovánkách i poznávání republiky či celého světa. Chystáte se v nejbližší době také na dovolenou? Kraťasy rozhodně nejsou tím jediným, co s sebou vzít.

Průzkumy ukazují, že lidé si na svou dovolenou zapomínají sbalit to nejdůležitější. Kraťasy, šaty či jiné letní oblečení jsou jen špičkou celého seznamu, který je zapotřebí si předem sepsat. Nejefektivnější bude, když si každý jeden bod budete odškrtávat. Tak si vezměte papír a tužku, začínáme sepisovat to hlavní!

Když plavky, tak aspoň dvoje

Cestujete k moři? Pak si nesmíte doma zapomenout plavky. Je však všeobecně známým faktem, že sůl má tendenci takzvaně “vyžírat” barvu i jednotlivé vlastnosti materiálu, z něhož jsou bikiny vyrobeny. Proto se vyplatí mít s sebou plavky alespoň dvoje– ideálně jedny do bazénu u hotelu, druhé pak k samotnému moři.

Opalovací krémy jako další bod na seznamu

Ať už se má vaše dovolená nést v duchu turistiky nebo v duchu válení se u moře, nezapomeňte na jednu věc – opalovací krém. Sluníčko totiž pálí všude stejně, ať už jste u šumějícího oceánu nebo jste právě dosáhli vrcholu vysoké hory.

Jelikož ne všichni lidé mají tak skvělý pigment, že se prakticky nespálí, jiní nepatří mezi šťastlivce a zčervenají během první půlhodiny strávené venku na procházce. S kvalitním opalovacím krémem, který bude mít vysoký ochranný faktor se podobným bolestivým scénářům vyvarujete obloukem.

Nezapomeňte na léky

Při balení kufrů si nezapomínáme sbalit oblečení, ale zapomínáme na léky. Prášky na bolest, teplotu nebo pilulky ulevující od zažívacích problémů jsou součástí příručního zavazadla, nevozí se v jiném kufru, který máte s sebou.

Na léky nesmíte zapomenout zejména, pokud míříte do zemí třetího světa nebo do arabských destinací, kde turisté velmi často trpí střevními potížemi.

Potřebnou techniku s sebou

Co bychom si dnes počali bez mobilního telefonu! Ten sice většinou máme běžně u sebe, ale nabíječku už ne. Proto ji nezapomeňte zabalit společně s powerbankou, abyste si svůj mobil mohli nabíjet i v době konání výletu. Dopředu se také informujte o modelech zásuvek, jež se v dané zemi nachází. Ne všude mají takové, jaké známe u nás.

Samozřejmě nezapomeňte ani na sluchátka či fotoaparáty. Chcete si přece odnést z dovolené víc než jen vzpomínky ve své hlavě, nebo ne?

Platební kartu oceníte mít u sebe

Na náš seznam napíšeme další bod – platební kartu. I když si pravděpodobně směníte české peníze za cizí měnu, může se stát, že směněný obnos nebude dostatečný. A jelikož se prakticky všude na světě dá platit kartou, kreditka ve vaší peněžence může být vaším spasitelem v mnoha okamžicích.

Zdroj fotografií: Unsplash.com, Dovido s. r. o.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu