Co na sebe k maturitní zkoušce? Poradíme vám

Blíží se vám takzvaná zkouška dospělosti a nevíte, co si k ní obléknout? Ústní maturitní zkoušky se blíží a je třeba se na ně opravdu dobře oháknout. Stejně jako se oblékáte do divadla, i v tomto případě sáhněte po elegantním oblečení. Nechoďte k maturitní zkoušce v teplácích, roztrhaných kalhotách nebo v teniskách, mohli byste být ze zkoušky také vyhnáni, aniž byste se pokusili ji zvládnout.

O oblečení se mimo jiné říká, že dodává odvahu a sebevědomí, což je při maturiní zkoušce stejně důležité, jako deštivé počasí, o němž se v den zkoušek říká, že „prší štěstí“. Vsaďte proto na takové oblečení, v němž se cítíte dobře, ale vyhněte se několika věcem. Jakým? Prozradíme.

Ať šaty nejsou příliš krátké

Nejčastěji si ženy oblékají šaty k maturitní zkoušce. Dá se to ostatně očekávat, vždyť šaty jako takové jsou velice elegantní v šatníku je má každá žena. Nabízí se však otázka, jak dlouhé musí být? I když jsou studenty čtvrtého ročního střední školy mladé, nehodí se, aby si vzaly příliš krátké šaty. Nejen, že budou nervózní z věčného stahování si šat dolů, ale nebudou se ani cítit zrovna příjemně, jejich pozornost ulpí na tom, zdali jim nejde vidět něco, co vidět jít nemá. Příliš krátké není vhodné brát ani sukně.

Ať boty netlačí

To nejhorší, co si s sebou na maturitu můžete vzít, jsou tlačící boty. Když člověka boty tlačí, automaticky jde veškerá pozornost právě k botám. Vezměte si pohodlné boty, samozřejmě ne tenisky, ale třeba takové baleríny budou skvělou volbou. Nebo jsou dnes elegantní i mokasíny, které taktéž nejsou nijak nepohodlné.

Ať podprsenka neškrtí

Ženy moc dobře vědí, jaký je to pocit, když škrtí podprsenka. Škrtící podprsenka je nepříjemná záležitost, která může zkazit náladu a vzít na sebe veškerou pozornost. V den své maturitní zkoušky sáhněte po pohodlném spodním prádle, ať ani nevíte, že ho máte.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT