Co letos frčí? Přece etno styl!

Etno móda nabízí neskutečně širokou škálu nejrůznějších barevných vzorů a potisků v kombinaci s jemnými přírodními tóny. Vyznačuje svým pohodlím, přírodními materiály a kreativitou. Chceš se oblékat moderně a zároveň pohodlně? Tak to se musíš do etno módy zahalit také.

Jako indiánka

Šátky ve vlasech jsou velmi in. Navíc k etno stylu se skvěle hodí. Nosí se uvázané na mašličku na boku hlavy nebo se nechá kousek šátku voně viset pod vlasy, kde se uváže. U šátků platí, že čím výraznější, tím i lepší. Jen pozor, k velmi strakatému a barevnému šátku se už hodí spíše jen decentní top nebo halenka. Béžová, v barvě slonové kosti nebo šedá bude skvělá volba. Pokud máš dlouhé vlasy, zkus si spéct cop a doplnit ho šátkem do vlasů místo čelenky.

Anketa: jaký styl je ti nejbližší?
Celkem hlasů: 523

V hippie stylu

Hippie styl vyzařuje dobrou a uvolněnou náladou. Oblečení se v tomto případě nosí volnější, a čím víc, tím líp. Zkus obléknout volné, široké a lehoučké kalhoty a k nim obyčejné bílé tílko. Neboj se obléct i vestu s třásněmi nebo kombinaci doplnit o výraznou bižuterii. Co se týče bižuterie, pro tento styl se hodí náušnice nebo náhrdelníky z imitace ptačího peří a hodně nápadité a výrazné korálky. Na ruku jich můžeš dát klidně hned několik vedle sebe. A samozřejmě ani tentokrát se neboj barev.

Odhalená ramena a střapce

Topy s odhalenými rameny letos obzvláště frčí. A mladým slečnám sluší dvojnásob. Obléci je můžeš ke kraťasům, ale i sukním nebo kalhotám pokud se venku ochladí. Nosí se nejrůznější vzory nebo geometrické tvary. Nakonec nesmíš zapomenout na střapce, které sem bezpochyby patří. Střapečky nejrůznějších velikostí se nosí zavěšené na kabelkách nebo jako nápaditý detail u volných halenek. Hitem letošního léta jsou ale i barevné sandálky doplněné o bambulky nebo střapce.

Neboj se ani pastelových odstínů. Zvláště pak letní období k tomu přímo vybízí. Výrazné barvy nám přece zlepšují náladu.

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT