Co dělat, pokud tě tvá kamarádka jen využívá? Nenech se ponižovat

Kamarádství je skvělá věc – a ty chceš pro svou kamarádku udělat maximum, aby byla spokojená. Jen si dej pozor na to, aby tě jen nevyužívala. Existuje hned několik důkazů o tom, že vaše kamarádství není naprosto v pořádku a měla by ses od takové holky držet, co možná nejdál to půjde. Kdy tě pouze využívá?

Žádá tě často o laskavost

Kontaktuje tě tvá kamarádka jen v době, kdy potřebuje půjčit peníze nebo nějaký skvělý kousek oblečení z tvého šatníku? V ten moment bys měla zpozornět. Pokud si všimneš, že tě kontaktuje jen v době, kdy něco potřebuje, není to v pořádku. Možná sis na to už zvykla, ale tohle kamarádství ti rozhodně nic nedává. Je normální, že se kamarádky s tebou baví, protože jsou rády ve tvé přítomnosti, ne proto, že nutně něco potřebují.

Ne pro ni není odpověď

Vyhýbej se holkám, co šílí, když pro ně nemůžeš udělat laskavost, kterou po tobě chtějí. Je super, když si navzájem pomáháte, ale někdy se prostě stane, že nemáš čas, protože musíš plnit jiné povinnosti. Skutečná kamarádka to pochopí a nebude ti dělat žárlivé scény, co tě deprimují. Nebude ti vyčítat, že jí nechceš pomoct a pochopí tvé důvody, proč to nejde. Holka, co tě začne emočně vydírat, abys pro ni něco udělala, není opravdová kamarádka.

Co to znamená, když ti někdo říká „bejby“?

Snaží se, aby ses bavila jen s ní

Tomuto se říká parazitní přátelství. Tvá kamarádka po tobě chce, aby ses bavila pouze s ní a izolovala ses od ostatních lidí. Vyžaduje po tobě, abyste spolu trávily veškerý tvůj volný čas. Tohle může být jen zástěrka k tomu, aby si statní nevšimli, jak tě využívá. Pokud tě takto nějaká tvá kamarádka tlačí do kouta, zeptej se svých sourozenců nebo jiných kamarádů, co si o této situaci myslí. Možná je čas s dotyčnou ukončit kamarádství.

Přátelství mezi dvěma dívkami je o kompromisech, a hlavně musí být vyrovnané. Pokud ti připadá, že do vašeho kamarádství dáváš více než ona, zamysli se nad tím, zda je to tak správně.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT