Co dělat, když se zamiluješ do bratra své nejlepší kamarádky?

Když si zamilovaná nebo naopak tvá nejlepší kamarádka prožívá lásku jako hrom, jistě se navzájem co nejvíce podporujete a o všech detailech se podrobně informujete. To děláme všechny, ale problém může nastat ve chvíli, kdy ti dojde, že si zamilovaná do krásného staršího bratra své kamarádky. Může totiž nastat hromada situací, které této lásce moc hrát do karet nebudou. A jak na to asi zareaguje sama kamarádka?

Jak jí to říct?

Když se ti líbí nějaký kluk, když jdete na první rande nebo se poprvé políbíte, jistě o všem informuješ i svou nejlepší kamarádku. To je běžné a my holky to tak prostě od přírody máme nastavené. Rády slyšíme názor své nejbližší přítelkyně, rády se pochlubíme nebo si naopak postěžujeme. To jde ale o cizí kluky. Co když se ti stane, že se bláznivě zamiluješ do bratra své kamarádky? Opatrně zjisti, zda by jí to vůbec mohlo vadit a popřípadě zjisti důvod.

Pokud se tváří, že jí je to jedno, zpozorni. Existuje totiž řada důvodů, proč by jí to ve skutečnosti mohlo vadit, jen vám možná nechce stát v cestě. Buď opatrnější než kdy dřív, uvědom si, že možná jen kvůli momentálnímu pobláznění můžeš ohrozit vztah s tvou nejbližší osobou. Rodina bude vždycky rodina, a když to mezi vámi nevyjde, bude i tvá kamarádka v dost nelichotivé situaci.

Jak se teď kamarádce budeš svěřovat?

Zamysli se nad tím, jaké to bude asi teď, když budeš chtít svěřit své kamarádce, jaké to s jejím bratrem je, jak líbá nebo jak se k tobě chová. A co když dojde na sex? To se moc nehodí, abyste tohle téma rozebíraly, a zvláště pak tvá kamarádka se nebude jistě cítit nejlépe. Zkus si na jejím místě představit sebe, jaké by to pro tebe asi bylo? Pokud máš se svou kamarádkou hodně dobrý a hluboký vztah, jistě vás nerozdělí tvůj románek s jejím bratrem, ale vaše vazby by se v některých místech mohli hodně zpřetrhat. A za to přece žádný kluk nestojí.

Nepřehlédněte: Mít za nejlepší kamarádku mámu. Proč je to skvělé?

Může mít takový vztah nějaké výhody?

Ale každá mince má dvě strany, takže i v tomto případě by se našlo pár pozitiv. Možná to bude právě kamarádka, která vás nakonec nakopne k tomu, abyste to spolu vážně zkusili. Jistě tě má moc ráda a pro bratra chce jen to nejlepší. A třeba z vás nakonec bude bezva parta, parta lidí, kteří se dobře znají a mají se navzájem rádi. Budete vlastně taková malá rodina, to je hezké, že? Tvá kámoška ti také může podrobně popsat, jaké má její bratr zlozvyky, co rád dělá a co ne a bude tě před ledasčím varovat, získáš tak značnou výhodu. Bolavým srdíčkem může nakonec skončit každý vztah bez ohledu na to, jaký má tvůj protějšek příbuzenský vztah s tvou kamarádkou.

Autorský text | foto: freepik

Autor: redakce GirlWorld.cz
zavřít reklamu