Chystáte se na svatbu? Víme, co na svatbě nikdy nedělat

Svatby jsou velkolepé události. Člověk chce mít tento velký den jen jednou za život a často to tak opravdu je. Pokud se na nějakou svatbu chystáte, sluší se vkusně se obléknout. Tepláky a tenisky nechejte raději doma. Pokud jste dlouho na žádné svatbě nebyli, možná si už nepamatujete, jak to na takové svatbě chodí. Přece jen je to společenská událost, která je opředená určitými pravidly. Abyste se nepostarali o trapnou svatební historku, o které se bude ještě dlouho mluvit, víme, čemu se raději na svatbě vyhnout.

Nechoďte pozdě

Svatby jsou události, na kterých je většinou všechno do detailu rozvržené a naplánované. Zpoždění může znamenat překopání celého programu. Proto nechoďte na svatbu pozdě, u svateb je akademická čtvrthodinka tabu. Raději přijďte s dostatečným předstihem, případně budoucím novomanželům pomůžete.

Nebuďte online

Svatba je událost, kterou je třeba vnímat a kterou je třeba si užít. Proto zahoďte telefony a buďte zase chvilku offline. Uleví se nejen vám, ale také budou novomanželé rádi, že si s nimi naplno prožíváte jejich velký den. Samozřejmě fotografování je povolené, zakázané ale je neustálé sdílení všeho, co se na svatbě stane.

Příliš nepijte

Alkohol je součástí svateb, o tom není sporu. Jen díky němu dojde k tolika věcem, z nichž se stanou populární svatební historky, které se budou tlumočit ještě dlouhá léta. Uvědomte si ale, že nemusíte být součástí všech svatebních historek. Pijte raději s mírou, ať si neutrhnete pořádnou ostudu.

Neodmítejte

I když jste se dlouhá léta učili lidem říkat „ne“, na svatbě raději nic neodmítejte. Novomanželé mají za sebou dlouhé měsíce příprav, stavba je stála mnoho úsilí, proto jim to nekazte. Když budete požádáni o tanec, jděte tančit. Když budete požádáni o přípitek, zkrátka řekněte něco hezkého o těch, kteří vás na svatbu pozvali. Pokud se budete muset zapojit do soutěží, zkrátka to jednou přežijte a jděte.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT