Chybí ti sebejistota? Není tak těžké ji získat, poradíme ti, jak na to

V této době jsi stále obklopená všemožnými výzvami, ale mnohdy se ti může stát, že jsi nejistá a sama nevíš, jak si pomoct. Bojuj s temnou a zákeřnou nejistotou, která tě někdy obklopuje. Piš o tom do svého deníku nebo si promluv s někým starším či zkušenějším. Dělej vše pro to, abys jí nepodlehla. Zde je návod.

Mluv o svých pocitech

Bez ohledu na to, jak jsi krásná, chytrá, vysportovaná nebo máš mnoho dalších superlativů, určitě existuje něco, v čem jsi nejistá. Mají to tak všichni. Na světě neexistuje snad žádný člověk, který by mohl s čistým svědomím říct, že to nikdy nepoznal. Když na tebe přijde nejistota, je nejlepší lék se z toho vypsat do svého deníku nebo si o tom promluvit například s maminkou. Ona ti jistě dobře poradí.

Sociální sítě jsou plné lží

Za žádných okolností neporovnávej svůj život nebo vzhled s obrázky, jaké vidíš na sociálních sítích. Drtivá většina z nich nemá nic společného s realitou. Ani ty největší krásky na Instagramu ve skutečnosti nevypadají tak dobře, jak na svých upravených fotkách, které si dávají na profil. Lidé obecně se snaží být na internetu lepšími, než ve skutečnosti jsou. Přestaň se zaobírat ostatními a žij si svůj vlastní reálný život. Bude ti lépe.

Žij svůj život naplno

Místo toho, abys hodiny seděla na sociálních sítích a pozorovala životy ostatních, začni řešit ten svůj. Udělej si čas sama pro sebe a své kamarády. Zajdi si zacvičit, naplánuj opékání párků nebo běž relaxovat do wellness centra. Vytvoř si vlastní zážitky, na jaké budeš vzpomínat. Možná nebudou vypadat tak dokonale, jako na obrázcích, které vidíš na internetu, za to budou reálné a opravdu tvoje.

Čtěte také: Ivona (15): „Já jsem adoptovaná?“ To mě překvapilo. Setkání s biologickou matkou byl ještě větší šok

Nejistota z toho, že nejsi dokonalá a tvůj život taky ne, tě může přepadnout kdykoliv. Je však přímo nutností, aby ses tomu postavila čelem.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT