Chceš si udržet krásné opálení z dovolené? Tyhle tipy ti k tomu pomohou.

Opalování k létu patří stejně jako voda. Přijela si z dovolené s krásným snědým opálením, které si chceš udržet co nejdéle? Barvička na kůži rychle bledne, ale existují způsoby jak si ji udržet. O opálenou pokožku se musíš dobře starat a vydrží.

Co jíst a co pít?

Některé potraviny stimulují tvorbu melaninu, a ten je zodpovědný za krásně hnědou kůži. Proto ho musíš svému tělu dopřát co nejvíce. A najdeš ho v dobře dostupných potravinách. Zejména v ovoci a zelenině, které jsou bohaté také na beta-karoten, tím si udržíš pleť dlouho opálenou. A co tedy jíst? Zařaď pravidelně do svého jídelníčku meruňky, broskve, mango, rajčata, mrkev, meloun, salát a špenát. Všechno vybírej nejlépe čerstvé. Do toho samozřejmě nezapomínej ani na pitný režim. Hydratovat se musíš i zevnitř, takže během celého dne popíjej co nejvíce neslazených nápojů. A obyčejná voda je samozřejmě nejlepší.

Kdo maže, ten má vyhráno

Pokožka je po létě suchá, za což může především právě sluníčko. Sluneční záření naši kůži neuvěřitelně rychle vysušuje, a proto ji musíš pořádně hydratovat. Nejlépe dvakrát denně tak mysli na to, že se musíš celá namazat. A je úplně jedno čím. Stačí obyčejný tělový krém, tělové máslo nebo olej. Hlavně, abys promazávala. Při sprchování dbej na to, aby ses nesprchovala příliš teplou nebo dokonce horkou vodou. Horká voda totiž pokožku také dehydratuje a kůže pak rychleji ztrácí svůj pigment.

Dopřej si tak spíše jen vlažnou sprchu. Určitě to vydržíš, když si pomyslíš, že ti to zajistí delší opálení. Pomoci mohou i tělové peelingy. Sluníčko poškozuje kožní buňky, tím pádem je kůže suchá a rychleji se loupe. Peeling pomůže staré buňky rychleji odstranit a oddálí vyblednutí opálení. Na opálenou kůži používej vždy ale jen jemný peeling, který si ve sprše dopřej jednou týdně.

Podtrhni své opálení bílou barvou

To je známé pravidlo, bílá barva viditelně zvýrazňuje opálení. Tak mysli na to, že se do světlých barev musíš oblékat co nejvíce. Snědá opálená kůže nejvíce vynikne v bílém a světlém oblečení. Takového kontrastu si nejde nevšimnout. Kromě bílé barvy to umí i jemné pastelové odstíny. Nejde ale jen o oblečení. Pokud si lakuješ nehty, pořiď si laky na nehty v meruňkové, béžové, perleťové nebo světle růžové barvě. Na rty si pak natři jemný balzám na rty s lehkým leskem nebo světle růžovou rtěnku.

Užívej si své opálení co nejdéle, však si se na něj určitě nadřela.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT