Buď neodolatelná aneb jak správně nanášet make up?

Čeká tě zábava se svými kámoškami venku? To je přeci super příležitost, jak ze sebe udělat krasavici a užít si ty přípravy. Skvělý outfit a vlasy ale nestačí. Nejdůležitější je připravit svou pleť tak, aby vypadala neodolatelně. A to zajistíš jen správnou aplikací make-upu a ostatních pleťových doplňků. Tak si všechno připrav a honem k zrcadlu!

Začni s hydratačním krémem

Bez ohledu na to, jaký je tvůj typ pleti (suchý, mastný nebo kombinovaný), je důležité hydratovat pokožku ráno i večer – a v létě nezapomeňte na krém na opalování! Poté věnuj pokožce malou relaxační masáž. Zvlhčovač se rychle vsakuje, takže ti to nezabere mnoho času a pokožce to jenom prospěje.

Nanes základní vrstvu

Základní vrstvu nemusíš nanášet každý den, nicméně pokud vyrážíš někam s holkama za zábavou, chceš vypadat skvěle, je to vhodné. Základní vrstva totiž zajistí, aby byl celkový dojem z tvého make-upu kompaktní a perfektně zcelí pokožku. Pokud máš tekutý make-up, na obličej si ho „naklep“ v kapičkách, které potom houbičkou rozetřeš rovnoměrně po celé tváři. Nezapomeň na čelo a okolí očí!

Korektor

Pokud chceš zvýraznit své oči a rty, aplikuj tuhý korektor na prostor pod obočím a okolo rtů. To zajistí, že tvá rtěnka bude dokonale kopírovat rty a nebude přesahovat, jelikož ji vrstva korektoru zastaví, stejně jako by sis nanesla tužku na rty.

Druhá vrstva

Teď je čas na druhou vrstvu make-upu. Ten nanes úplně stejně, jako první vrstvu, už ale nemusíš v takové intenzitě. Tvá pleť bude v tomto kroku dokonalá. Následuje zafixování make-upu pudrem, který je naprostou nezbytností. Dále si připrav zdravíčko a bronzer, kterým vytónuješ svůj obličej.

Pokud chceš opravdu zazářit, nezapomeň na rozjasňovač, který zředíš s make-upem. Tak se budeš nenápadně třpytit a zaujmeš pohledy každého kluka v okolí. Náš tip: Nanes si trochu rozjasňovače i do dekoltu!

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu