Buď bláznivě pozitivní a zpříjemni lidem kolem tebe v této těžké době život

Ať si pustíš jakékoliv rádio, televizi nebo se díváš na sociální sítě, všude jen posloucháš o pandemii, která je teď všude kolem nás a všem určitým způsobem zasahuje do života. Odpoutej se od těchto nepříjemností, buď bláznivě pozitivní a pomoz i ostatním lidem kolem sebe, aby na chvíli zapomněli na své problémy.

Oslov cizí lidi na ulici a popřej jim dobré ráno

Ano, je to trochu šílené, zvlášť když tě od malička učili, abys nemluvila s cizími lidmi, ale budeš se u toho bavit a mnohým díky tobě začne den příjemně. Lidé nejsou zvyklí na to, že je někdo cizí jen tak osloví na ulici – a jejich reakce mohou být všelijaké. Někdo se na tebe usměje a jiný si poklepe na čelo, zda ses nezbláznila. Počítej s tím, že pozitivních reakcí ale zažiješ víc. Mnohým takto opravdu zvedneš náladu, a když si na to během dne třeba vzpomenou, budou mít určitě opět úsměv na tváři.

Zavolej svým kamarádkám jen tak

Jsou tvé kamarádky zvyklé, že jim voláš pouze v případě, že potřebuješ jejich radu nebo pomoc? Změň to. Žádné tvé kamarádce není příjemné, když ji voláš, jen když si nevíš rady a postupem času jim to může začít hodně vadit. Ozvi se jim jen tak a jednoduše se zeptej, jak se mají. Může ti to přijít jako bezvýznamná otázka, ale dáš jim tak najevo, že ti na nich záleží a jsou pro tebe důležité.

Ozdob zvenku váš dům

Pokud bydlíš v rodinném domě, můžeš venkovní prostory domu zdobit, jak se ti zlíbí. Navázat barevné stuhy na větve stromů nebo plotu a mnoho dalšího. V panelovém bytě máš možnosti omezené, ale i tak můžeš vyrobit například okrasný věnec a pověsit ho na dveře. Cizí lidé, kteří budou procházet kolem místa, kde bydlíš, si ho rozhodně všimnou a určitě jim přijde tvá výzdoba zajímavá a cool.

Proměň se v terapeuta

Teď jsi obyčejná holka se spoustou přátel, ale za okamžik se z tebe může stát terapeut. Není na tom nic těžkého. Všichni lidé kolem tebe mají někdy špatné dny, kdy se potřebují ze svého trápení někomu vypovídat. Buď tou osobou, u které najdou útočiště, a proměň se z kamarádky na člověka, co je vyslechne a pokusí se nesobecky poradit. Nebo jim ukáže druhou stranu mince, kterou oni momentálně nevidí.

Vymysli s kamarádkou originální pozdrav

Možná si říkáš, že to je blbost a takovou věc jsi dělala, když ti bylo šest, ale je to velmi milé a se svou kamarádkou tě to více spojí. Vymyslete si vzájemný pozdrav, který budete používat jen vy dvě mezi sebou. Může to být cokoliv a nemusí to být nic složitého. Stačí ohnuté malíčky nebo nenápadné mrknutí až po kreativní pětiminutový tanec. Uvidíš, že si váš pozdrav zamilujete a budete ho vzájemně používat ještě hodně let.

Bláznivě pozitivní můžeš být jakkoliv tě jen napadne. Nezapomínej, že tohle je ten nejlepší lék na pochmurnou náladu, kterou má teď spousta lidí kolem tebe.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu