Božská čokoláda je skoro jako kamarádka. Také nás zachrání vždy, když je to potřeba.

Do z nás si občas nepotřebuje „obalit nervy“. Ano, když je nám úzko, vyhledáváme náruč své kamarádky anebo se pustíme do pojídání sladkého. Čokoláda nás zachrání v situacích, kdy nám je smutno a pomůže, když jsme unavení. V té sladké tabulce je ukryto víc, než si myslíme. A tyhle situace jistě dobře znáš sama.

Když je ti do pláče

Situace, kdy se cítíme smutně, jsme naštvaní a všechno vidíme bledě, může zachránit právě čokoláda. A není to jen proto, že je sladká a tak strašně moc dobrá. Bílá, mléčná, hořká, s oříšky nebo s karamelem, čokoláda obsahuje tryptofan, látku, která v těle podporuje tvorbu serotoninu. Ten je známý tím, že jde o hormon štěstí. Zkrátka nám hned zlepší náladu, i když už ani nejlepší kamarádka neví, jak pomoci. Čokoláda to zvládne vždycky.

Anketa: Jakou čokoládu máš nejraději?
Celkem hlasů: 402

Když tě zmáhá stres a únava

Víš o tom, že čokoláda umí doslova přepnout náš mozek na jinou vlnu. V praxi vlastně pomáhá stejně jako meditace. Když se cítíme pod psa, jsme unavení a vystresovaní, prožíváme těžké období nebo nás čekají důležité zkoušky je náš mozek unavený a tělo to dává dost najevo. V těchto chvílích bychom také měli ihned sáhnout po dobroučké čokoládě. Ta nás uvolní a dobije energií. Je to takový malý sladký restart pro tělo i mysl.

Když to moc bolí

Bolest hlavy nebo menstruační bolesti dokážou taky pěkně potrápit. Příště, ještě než sáhneš po platíčku s léky, zkus si dát kousek kvalitní čokolády. Ta totiž obsahuje hořčík a ten si už umí s bolestí poradit. A není lepší způsob jak dosáhnout úlevy, co myslíš?

Když potřebuješ zachránit

Občas jsou situace, kdy se cítíme úplně ztracení. Možná se ti už stalo, že ses dostala do situace, kdy ses měla bavit s někým úplně cizím a nevěděla si jak začít. Třeba na prvním rande nebo když ti na táboře dali na chatku úplně cizí holku. V těchto situacích je dobré mít po ruce čokoládu. Chceš někoho rozmluvit a uvolnit napjetí v podivné situaci? Vytáhni čokoládu a nabídni ji. Uvidíš, že jí nikdo neodolá a neodmítne. Téma k hovoru se pak jistě velmi rychle zase najde.

Zapomněla si, že má kamarádka oslavu narozenin, jedeš k příbuzným na oslavu nebo nevíš, co máš dát mamince svého přítele, když tě jde představit k nim domů poprvé? Zkrátka kdykoliv, když nevíš, co bys měla někomu dát nebo jen zapomeneš a potřebuješ to rychle napravit, sáhni po čokoládě. Ta potěší jako dárek úplně každého a v tomto případě nemůžeš nikdy sáhnout vedle. Pokud nevíš, co má daný člověk rád, improvizuj. Belgické pralinky, které vypadají moc lákavě a luxusně neodmítne nikdo. Klasickou bonboniéru s výběrem pralinek také ne.

Čokoláda je sladký lék na všechno. Také u tebe vede?

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT