Bojujeme se suchou pokožkou hlavy. Trápí vás taky tento problém?

Přidat na Seznam.cz

Každý člověk má nějaké zdravotní problémy. Pokud je člověk zcela zdravý, pak má obrovské štěstí. Velice často však bojujeme s problémy, jako je suchá pokožka hlavy. Taková suchá pokožka hlavy je dalším velice častým problémem, se kterým se potýkají hlavně ženy a který se týká vlasů. Samozřejmě i muži mohou trpět na suchou pokožku hlavy, není to jen typicky ženský problém.

Suchá pokožka hlavy je velice nepříjemná zdravotní potíž, který se projevuje hlavně nepříjemným svěděním. Když je pokožka hlavy suchá, je náchylnější ke vzniku lupů, které ostatně díky neustálému škrábání se padají na ramena a nebudí zrovna dobrý dojem. Proto je třeba se suchou pokožkou hlavy bojovat. Jenže jak? Pro odpověď naštěstí nemusíte chodit daleko, moc dobře víme, co na suchou pokožku hlavy pomáhá.


Přestaňte používat chemickou vlasovou kosmetiku

Pokud vás trápí suchá pokožka hlavy, znamená to, že se musíte ihned vyhnout chemii. Přestaňte používat vlasovou kosmetiku, která obsahuje chemické prvky. Právě chemická kosmetika může vlasy ještě více vysušit, problému se tak nezbavíte, ale naopak ho ještě zhoršíte. Minimálně po tu dobu, co vás bude trápit suchá pokožka hlavy, se spolehněte na přírodní vlasovou kosmetiku.

Zkuste pár babských rad

Na suchou pokožku sice mohou pomoct přípravky z lékárny, ale proč to nejdřív nezkusit s babskými radami? Už naše babičky a prababičky věděly, že na suchou pokožku hlavy pomáhá med. Med je proslulý svými hydratačními účinky, stačí ho smíchat s kondicionérem a je vyhráno. Jen tedy med má tendenci zesvětlovat, tak pozor na to.

Kromě medu bude dobrým pomocníkem také pivo. Pivo je nejen náš národní nápoj, ale kromě toho je to také přírodní kondicionér. Proto ho místo běžného kondicionéru začněte používat a uvidíte brzy výsledky.

Na suchou pokožku hlavy také pomáhá olivový olej. Právě z něj se vyrábí i celá řada hydratačních kúr na vlasy, jež se používají v kosmetických salonech.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.