Babička povídala, aneb rady do života, které byste si měli zapamatovat!

O babičkách si často myslíme, že jsou to velmi moudré ženy a ony si tohle naše uznání skutečně právem zaslouží. Určitě i vám dala vaše babička nejednu dobře mířenou radu, která se ukázala jako užitečná a dobře zamýšlená.

A jsou to právě rady našich babiček, které bychom si měli zapamatovat a myslet na ně i v současné době, která je sice v mnoha ohledech hodně vyspělá a bezesporu moderní, ale ani to neznamená, že se čas od času nenaskytne příležitost, kdy je přeci jen lepší vsadit na návrat ke kořenům.


Rady našich babiček, které se vám v životě budou hodit

Možná ve vás čtení dnešního článku evokuje pocit, že se snad snažíme vrátit do dob před čtyřiceti či padesáti lety. Možná to tak skutečně působí, ale věřte, že naším cílem není ani tak návrat v čase, jako spíše snaha poukázat na skutečnost, že i když se rady našich babiček mohou zdát zastaralé a mimo dnešní dobu, hodit se mohou vždycky. A to i v současném, moderním, hektickém a uspěchaném životě!

Sousedy si nevybíráš, ale musíš s nimi vycházet

Sousedy si nevyberete. Jednoduše musíte přijmout to, co vám osud postaví do cesty. I napříč tomu ale první rada našich babiček zní: „se sousedy musíš vycházet, nikdy nevíš, kdy je budeš potřebovat“.

I když je v dnešní době moderní spoléhat se spíše na kontakt skrze sociální sítě, soužití se sousedy je návrat k realitě. Potkáváte je každý den, žijete v těsné blízkosti, a právě proto je na místě s nimi udržovat dobré sousedské vztahy.

Neutrácej za drahé prostředky na úklid, tvoje domácnost ukrývá poklady

Není žádným tajemstvím, že se rady našich zkušených babiček velmi často týkají domácnosti a samozřejmě i úklidu. Babičky se totiž nespoléhaly na pomoc přípravků, které v jejich době ještě nebyly tak hojně k dostání, jako je tomu dnes – nyní máme přeci jen daleko širší výběr.

Proto by vám babička určitě poradila: „neutrácej peníze za drahé prostředky na úklid, když máš doma hotové poklady“. Někdy totiž může čistič za několik stovek stejně tak dobře nahradit obyčejný citron, ocet nebo soda – věci, které stojí pár kaček a dokážou velké divy.

Když tě zastihne nemoc, spolehni se na bylinky, ne na prášky

Naše babičky byly toho názoru, že se dá každý zdravotní neduh zahnat s pomocí bylinek. Určitě i vám se v tuto chvíli vybavily pověstné báby kořenářky, které měly všelijaké bylinky na kašel, nachlazení, bolest břicha i hlavy, na křeče nebo třeba na špatnou náladu nebo stres.

Není se proto čemu divit, že by i vám babička nejspíše řekla: „zapomeň na léky plné chemie a spolehni se na bylinky, dokážou zázraky“. Ať už si tedy o bylinkách myslíte cokoli, možná by nestálo za to tuto radu uposlechnout. Někdy je totiž silný bylinkový čaj 100x lepší nežli jedna pastilka nadupaná chemií.

Autor: redakce GirlWorld.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 4 minuty
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí
Barvy dětem 4 fotografie

Barvy dětem

Věděli jste, že barvy v dětském pokoji mohou výrazně ovlivňovat psychiku a nálady vaší ratolesti? Co dokáží barvy? Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, pok..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí
Beze stop po akné 6 fotografií

Beze stop po akné

Většina žen nějaký problém s pletí má. Může to být jen zdání nebo pocit, každopádně je potřeba jej řešit, aby dál člověka neobtěžoval. Ať už máte pleť mastnou..

doba čtení: 5 minut
StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí
Hubnutí bez stresu 4 fotografie

Hubnutí bez stresu

Hladovění a striktní omezování jídla nikam nevede, cílem hubnutí by měla být proměna živočicha, který se krmí, v bytost, která jí. A tuto proměnu byste rozhod..

doba čtení: 5 minut
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí
Pět věcí o BMW! 4 fotografie

Pět věcí o BMW!

Automobilka BMW patří bez diskuze k nejoblíbenějším a zároveň k nejatraktivnějším automobilkám na světě. Je to také jedna z nejúžasnějších značek automobilů, ..

doba čtení: 4 minuty
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí
Hebké sny 4 fotografie

Hebké sny

Hedvábí je materiál ceněný už tisíciletí. Jde totiž o přírodní produkt s jedinečnými vlastnostmi. Dopřejte si hebké sny v hedvábném povlečení. Kde se hedvábí..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti Czech E-LV s.r.o