Babička povídala, aneb rady do života, které byste si měli zapamatovat!

O babičkách si často myslíme, že jsou to velmi moudré ženy a ony si tohle naše uznání skutečně právem zaslouží. Určitě i vám dala vaše babička nejednu dobře mířenou radu, která se ukázala jako užitečná a dobře zamýšlená.

A jsou to právě rady našich babiček, které bychom si měli zapamatovat a myslet na ně i v současné době, která je sice v mnoha ohledech hodně vyspělá a bezesporu moderní, ale ani to neznamená, že se čas od času nenaskytne příležitost, kdy je přeci jen lepší vsadit na návrat ke kořenům.


Rady našich babiček, které se vám v životě budou hodit

Možná ve vás čtení dnešního článku evokuje pocit, že se snad snažíme vrátit do dob před čtyřiceti či padesáti lety. Možná to tak skutečně působí, ale věřte, že naším cílem není ani tak návrat v čase, jako spíše snaha poukázat na skutečnost, že i když se rady našich babiček mohou zdát zastaralé a mimo dnešní dobu, hodit se mohou vždycky. A to i v současném, moderním, hektickém a uspěchaném životě!

Sousedy si nevybíráš, ale musíš s nimi vycházet

Sousedy si nevyberete. Jednoduše musíte přijmout to, co vám osud postaví do cesty. I napříč tomu ale první rada našich babiček zní: „se sousedy musíš vycházet, nikdy nevíš, kdy je budeš potřebovat“.

I když je v dnešní době moderní spoléhat se spíše na kontakt skrze sociální sítě, soužití se sousedy je návrat k realitě. Potkáváte je každý den, žijete v těsné blízkosti, a právě proto je na místě s nimi udržovat dobré sousedské vztahy.

Neutrácej za drahé prostředky na úklid, tvoje domácnost ukrývá poklady

Není žádným tajemstvím, že se rady našich zkušených babiček velmi často týkají domácnosti a samozřejmě i úklidu. Babičky se totiž nespoléhaly na pomoc přípravků, které v jejich době ještě nebyly tak hojně k dostání, jako je tomu dnes – nyní máme přeci jen daleko širší výběr.

Proto by vám babička určitě poradila: „neutrácej peníze za drahé prostředky na úklid, když máš doma hotové poklady“. Někdy totiž může čistič za několik stovek stejně tak dobře nahradit obyčejný citron, ocet nebo soda – věci, které stojí pár kaček a dokážou velké divy.

Když tě zastihne nemoc, spolehni se na bylinky, ne na prášky

Naše babičky byly toho názoru, že se dá každý zdravotní neduh zahnat s pomocí bylinek. Určitě i vám se v tuto chvíli vybavily pověstné báby kořenářky, které měly všelijaké bylinky na kašel, nachlazení, bolest břicha i hlavy, na křeče nebo třeba na špatnou náladu nebo stres.

Není se proto čemu divit, že by i vám babička nejspíše řekla: „zapomeň na léky plné chemie a spolehni se na bylinky, dokážou zázraky“. Ať už si tedy o bylinkách myslíte cokoli, možná by nestálo za to tuto radu uposlechnout. Někdy je totiž silný bylinkový čaj 100x lepší nežli jedna pastilka nadupaná chemií.

Autor: redakce GirlWorld.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí
Pět věcí o BMW! 4 fotografie

Pět věcí o BMW!

Automobilka BMW patří bez diskuze k nejoblíbenějším a zároveň k nejatraktivnějším automobilkám na světě. Je to také jedna z nejúžasnějších značek automobilů, ..

doba čtení: 4 minuty
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí
Barvy dětem 4 fotografie

Barvy dětem

Věděli jste, že barvy v dětském pokoji mohou výrazně ovlivňovat psychiku a nálady vaší ratolesti? Co dokáží barvy? Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, pok..

doba čtení: 4 minuty
CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí
Beze stop po akné 6 fotografií

Beze stop po akné

Většina žen nějaký problém s pletí má. Může to být jen zdání nebo pocit, každopádně je potřeba jej řešit, aby dál člověka neobtěžoval. Ať už máte pleť mastnou..

doba čtení: 5 minut
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí
Hubnutí bez stresu 4 fotografie

Hubnutí bez stresu

Hladovění a striktní omezování jídla nikam nevede, cílem hubnutí by měla být proměna živočicha, který se krmí, v bytost, která jí. A tuto proměnu byste rozhod..

doba čtení: 5 minut
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 4 minuty
CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí
Hebké sny 4 fotografie

Hebké sny

Hedvábí je materiál ceněný už tisíciletí. Jde totiž o přírodní produkt s jedinečnými vlastnostmi. Dopřejte si hebké sny v hedvábném povlečení. Kde se hedvábí..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti Czech E-LV s.r.o