Ať vás vaše děti učí. Co vás mohou naučit?

I když si to neuvědomujeme, nejvíce se učíme od těch nejmenších. Člověk si myslí, že toho nejvíce naučí ve škole, ale pravda je někde úplně jinde. Člověk se toho opravdu naučí nejvíce od těch nejemenších, s nimiž tráví třeba jenom chvilku nebo které potkává na ulici. Děti jsou největšími a nejlepšími učiteli, to už snad věděli v dávné historii. Pojďme si říct, co konkrétního nás děti mohou naučit a jak díky nim můžeme osobnostně růst.

Nedávno děti oslavily svůj svátek a společně s nimi oslavili svátek i ti, kteří v sobě neustále to dítě pěstují. Žádný člověk by ze svého nitra neměl dítě vypustit a vyhnat, naopak by si ho měl stále držet, protože jen tak se nebude tento svět brát tak vážně. Prozraďme si několik dalších věcí, které se od dětí můžeme naučit.

Děti se učí z maličkostí

Od dětí se toho můžeme naučit opravdu mnoho. Například se můžeme naučit to, že je dobré se radovat z maličkostí. Dospělí se mají bohužel tendenci radovat se jenom z velkých věcí, ale maličkosti jsou v životě daleko důležitější, navíc maličkosti dělají každý den krásnějším. Neradujte se tedy jenom z obřích kytic, ale radujte se jen z pampelišky, kterou vám partner utrhne po cestě domů z práce.

Děti mluví upřímně

V současné společnosti vládne jeden problém, a sice lidé si neustále lžou a neříkají si pravdu. V tomto případě bychom se také měli učit od dětí, děti jsou totiž na rozdíl od dospělých upřímné. Buďte také upřímní a říkejte věci na rovinu.

Nestarají se o to, co si pomyslí jiní

Problémem dnešní společnosti je také to, že se lidé bojí toho, co řeknou jiní. Jenže neměli bychom se s nikým srovnávat, stejně tak bychom se neměli bát toho, co si o nás druzí pomyslí. Je to jenom jejich názor, který většinou není pravdivý.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT