Pokud se řekne slovo „svatba“, drtivá většina lidí si vybaví tradice související se svatbou. Vybaví si zametání střepů pro štěstí, přenášení nevěsty přes práh domu, házení rýže nebo házení kyticí. Také si mnozí vzpomenou na svatební noc, ovšem to je jedna z tradic, která upadá v zapomnění. Pravdou je, že mnozí novomanželé už svatební noc neprožívají. Splní všechny ostatní tradice, které se se svatbou vážou, ale svatební noc je něco, co raději přejdou. Proč tomu tak je? Proč už svatební noc není tak populární a proč k ní často nedochází? Důvodů je opravdu mnoho.
Na vině je alkohol
Alkohol ke svatbě zkrátka patří. Díky alkoholu vznikají ty nejlepší svatební historky. Je však pravdou, že alkohol zmůže i nevěstu i ženicha. Jedním z důvodů, proč tedy nedochází k vášnivé svatební noci, je alkohol, který člověka přinutí jít si brzy lehnout. Alkohol zkrátka není afrodiziakum.
Emoce jsou taky důvodem
Svatba je nápor na emoce. Je to den, během kterého se člověk hádá, během kterého pláče a zároveň se směje či je v depresi. Člověk je tak po svatbě doslova vyšťavený, už touží jen po spánku a po bezesné noci. Zejména novomanželé jsou často tak pohlceni emocemi, že na svatební noc už nemají energii. Ostatně to nevadí, na podobné noci bude během manželství času dost.
I hádky můžou za klidnou noc
Během svatby se může leckdo pohádat. Sice se obvykle nehádají novomanželé, ale pohádat se mohou jejich příbuzní. Rodinné sešlosti jsou zkrátka rizikové, nikdo nikdy neví, co se během nich semele a co si kdo řekne na plnou pusu. Hádky mezi rodiči, tetičkami nebo strýčky musí často novomanželé uhasit, což je velice vysilující záležitost. A tak i kvůli hádkám bývá svatební noc velice klidnou, nijak zvláštní a nijak výjimečnou.
A co vy? Dodrželi jste svatební noc nebo vám to okolnosti bohužel nedovolily?