3 nejhorší věci, které můžete udělat po rozchodu. Tohle prostě ne!

Rozchod je těžký. Bolí. Zraňuje. Dokáže srazit na kolena úplně každého. Procházet rozchodem a obdobím po něm rozhodně není jednoduché – ba spíše naopak. Možná i vy zrovna teď prožíváte porozchodové období, během kterého máte vztek nejen na bývalého partnera, ale rovnou na celý svět.

Dokážeme pochopit, že se cítíte zraněně. Ublíženě. Že nemáte na nic náladu a nic se vám nechce. I přesto, že aktuálně panující období je bezesporu těžké, byste měli vědět, že jsou věci, které se jednoduše nedělají. A vy byste je rozhodně dělat neměli.


Každý prožívá rozchod jinak, ale tohle se prostě nedělá

Na každém z nás se rozchod podepíše trochu jinak. Někdo se uzavře do sebe. Jiný cítí neskutečnou bolest. Další naopak pociťuje úlevu. Ať už rozchod prožíváte jakkoli, raději vám prozradíme, jaké věci se nedělají. A tečka, přes to nejede vlak!

1. Netajte rozchod před blízkými

Když se rozejdeme, je logické, že většina z nás nemá potřebu okamžitě běžet k mamince a vyplakat se jí na rameni. Někdo tak samozřejmě učiní, protože pro něho v tu chvíli neexistuje bližší a důvěrnější člověk, ale zpravidla uděláme pravý opak: zatloukáme, zatloukáme a zatloukáme.

Nejen před rodiči, ale i před blízkou rodinou nadále předstíráme, že je všechno v naprostém pořádku. Jenže pak přijde den, kdy to na ně jednoduše vybalíte a všechno jim vyklopíte. I když si stojíme za tím, že není vaše povinnost hlásit rodině, jak to ve vztazích máte nebo ne, ale když je rozchod hotová věc, měli by to vědět. Co nejdříve.

2. Nehledejte si náhradu ve snaze se pomstít

Pokud jste to byli vy, kdo od toho druhého dostal kopačky, pak je logické, že se cítíte uražení a odstrčení. A roste ve vás touha se bývalému partnerovi pomstít.

Jak to udělat nejlépe, nežli si co možná nejdříve najít náhradu a jasně mu tak dokázat, že se šeredně spletl, když si myslel, že mu bez vás bude lépe? Jenže tohle je chyba, které byste se dopouštět neměli. Najít si někoho jen proto, abyste se pomstili, není na místě – zvláště v případě, kdy nového partnera ani nemilujete a slouží vám jen jako objekt pomsty.

3. Neházejte na něho špínu

Můžete se cítit sebevíce ublíženě a naštvaně, ale nikdy byste se neměli uchylovat k tomu, abyste na ex partnera házeli špínu.

Je jasné, že vám svým odchodem hodně ublížil a zasadil ránu do srdce a vy teď máte potřebu si zlomené srdíčko vylít u kamarádů, rodiny nebo třeba kolegů v práci – rádi byste jim řekli všechno, čím vás tak nehorázně vytáčel, nejraději byste na něho vytáhli všechnu špínu a tím si ulevili.

Jenže věřte, že úleva by byla jen dočasná a takové jednání není správné. Pokud mezi vámi bylo něco špatného, je to vaše věc. Nikdo další to vědět nemusí.

Autor: redakce GirlWorld.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí
Hebké sny 4 fotografie

Hebké sny

Hedvábí je materiál ceněný už tisíciletí. Jde totiž o přírodní produkt s jedinečnými vlastnostmi. Dopřejte si hebké sny v hedvábném povlečení. Kde se hedvábí..

doba čtení: 4 minuty
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí
Hubnutí bez stresu 4 fotografie

Hubnutí bez stresu

Hladovění a striktní omezování jídla nikam nevede, cílem hubnutí by měla být proměna živočicha, který se krmí, v bytost, která jí. A tuto proměnu byste rozhod..

doba čtení: 5 minut
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí
Beze stop po akné 6 fotografií

Beze stop po akné

Většina žen nějaký problém s pletí má. Může to být jen zdání nebo pocit, každopádně je potřeba jej řešit, aby dál člověka neobtěžoval. Ať už máte pleť mastnou..

doba čtení: 5 minut
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí
Pět věcí o BMW! 4 fotografie

Pět věcí o BMW!

Automobilka BMW patří bez diskuze k nejoblíbenějším a zároveň k nejatraktivnějším automobilkám na světě. Je to také jedna z nejúžasnějších značek automobilů, ..

doba čtení: 4 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí
Barvy dětem 4 fotografie

Barvy dětem

Věděli jste, že barvy v dětském pokoji mohou výrazně ovlivňovat psychiku a nálady vaší ratolesti? Co dokáží barvy? Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, pok..

doba čtení: 4 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti Czech E-LV s.r.o