3 důvody, proč bys měla okamžitě začít cvičit jógu

Na Instagramu nebo TikToku sleduješ své oblíbené celebrity. Víš o tom, že mnoho z nich také cvičí jógu? Je mezi nimi například Camila Cabello, Hailey Baldwin nebo Miley Cyrus. Všechny tyto dívky ti mohou potvrdit, že jóga zlepšuje jejich život a to nejen po fyzické stránce. V čem i tobě toto cvičení může pomoct?

Jóga zlepšuje mezilidské vztahy

Jóga je prastaré indické cvičení, co ti pomůže fyzicky, ale působí také na tvou duchovní a psychickou stránku. Kromě cvičení zahrnuje také správné dýchání, držení těla či meditaci, která pomáhá tělu i tvé mysli. Základem cvičební techniky je empatie a porozumění někomu jinému. Tvé vztahy se zlepší, ani nebudeš vědět jak. Stačí jógu cvičit pravidelně každý den pouhých několik minut.

Pomocí jógy budeš kontrolovat svoje emoce

Velmi důležitou součástí jógy je meditace. Po delší době, kdy budeš toto praktikovat, uvidíš, jak se postupně mění tvůj pohled na svět. Jako bys ho viděla jinýma očima. Už po několika týdnech budeš pozornější a různé vypjaté situace budeš řešit s daleko větším klidem. Zlepší se také tvá pozornost a empatie. Dokonce se vůči ostatním lidem staneš soucitnější, což značně může zlepšit komunikaci s nimi.

Nepřehlédněte: Tipy na neotřelé pohybové aktivity, které si můžeš dopřát doma.

Staneš se silnou s flexibilní

Existuje hned několik druhů jógy. Sama si musíš vybrat takovou, která ti bude vyhovovat. Mezi ty nejznámější patří:

  • Hatha jóga
  • Bikrem jóga
  • Aštanga jóga
  • Pomer jóga

Poslední jmenovaná, Power jóga, je nejvíce zaměřená právě na pohybovou stránku. Zatím co například Hatha jóga je více spojená s myslí. Pomocí této jógy se staneš více flexibilní a otevřená novým nápadům.

Ať už se rozhodneš pro jakoukoliv jógu, pomůžeš tím nejen svému tělu, ale také celkově tvému životu, který vedeš.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu